Dhimbje ne fund te barkut

pershendetje,jam ne moshen 37 vjeq,kam 4 femi,jetojne austri ,tani me shum e ni vit kam dhimbje ne fund te barkut(mes ciklit te mesruacioneve)pas perfundimit te mestruacioneve ne fillim kisha dhimbje ne fund te barkut dhe pas ni hapi kunder dhimbjeve dhimbja kalonte ,dhe trupi me leshoonte uj ,mirpo kjo dhimbje qdo muj behet edhe me e rend ,tani kam dhimbje me shum se 3-4her ne muj,mirpo tani dhimbja kur fillon perdori ni hap qetsues dhe uj te nxet ne fund te barkut,dhimbja qetsohet mbas 4 orve ,dhe fillon gjakderdhje,mjeku me ka thenqe eshte evaluimi i vezoreve edhe eshte normale,mirpo dhimbjet e mija jan te pa durushme,kam bere ni cd si dhe ni laroskopi dhe gjdo gje eshte ne rregull,une nuk e kuptoj nga vjen kjo dhimbje e cila nuk durohet,tani se funi mjeku me ka then eier zündung,dhe me ka dhen antibiotik ,mirpo une vazhdoj prap me dhimbjen e njet edhe pas ksaj teapie prej 7 ditesh me antibiotik,ju lutem nese kam qen e qart rreth  pytjes sime shpresoj qe do te me ktheni ni pergjigje ,,ppra problemi im asht dhimbje te forta ne fund te barkut e cilla percillet rreth shpines dhe me kokdhembje te madhe dhe me gjak derdhje me padurim pres pergjigje flm

1

Përgjigje


  1. 0 Vota

    Pershendetje zonje ,

    Atehere dhimbjet ne ate zone me ate sintomatologji nuk mund t’ju keshillojme gje tjeter veçse konsultimin me gjinekologun tuaj . Kjo dhe per vete faktin objektiv se perveç vezoreve , mund te jete nje problem i aparatit tretes, i tubave te fallopit . Dhembja e kokes eshte pasoje e gjakderdhjes dhe ky i fundit mund te studiohet me ane te nje “isterografie” pasi me isteroskopi dhe sy te lire mund te mos kapesh detaje qe te ndihmojne per diagnozen.

Rregjistrohu ose kyçu për të dhënë përgjigje.

Rregjistrohu tani dhe bëhu pjesë e websitit tonë menjëherë!
Rregjistrohu me social

Mund të rregjistrohesh me anë të Facebook ose Twitter

Lidhu me Facebook